Jeszcze przed weekendem pragniemy przedstawić Wam pierwszego prelegenta III-go Forum Genetycznego! Przypominamy, że już są aktywne zapisy na konferencję, więc zachęcamy do bezpłatnej rejestracji już teraz.
Prof. Mike Coffey jest profesorem informatyki hodowlanej na Scotland’s Rural College (SRUC) w Edynburgu (Szkocja). Jego główne zainteresowania badawcze dotyczą genetycznego i genomicznego doskonalenia zwierząt hodowlanych pod kątem cech istotnych dla zwierzęcia, hodowcy i społeczeństwa. Zaczęło się od cech mlecznych, ale z czasem rozszerzyło się na bydło mięsne, owce, kozy i świnie. Proces ten wymaga dużej mocy obliczeniowej, dlatego inny obszar zainteresowania skupia się wokół wymagań programistycznych i sprzętowych, aby prowadzić obliczenia i analizy w sposób bardziej wydajny, w tym przyspieszenie sprzętowe i programowe przy użyciu urządzeń FPGA i GPU.
Niedawno rozpoczął badanie nad wykorzystaniem Deep Learning do przewidywania nowych fenotypów na podstawie danych spektralnych mleka w średniej podczerwieni. Dotychczasowe sukcesy obejmują potwierdzanie cielności i statusu gruźlicy bydlęcej (bTB) oraz automatyczne wyodrębnianie nowych fenotypów z obrazów tomografii komputerowej owiec. Rozszerza swoje zainteresowania o cechy takie jak Paratuberkuloza, BVD i zanieczyszczenia w mleku.
Hodowla roślin i zwierząt historycznie były odrębnymi przedsięwzięciami, ale ostatnio zainteresował się ideą wspólnej selekcji roślin i zwierząt, aby zmaksymalizować wydajność produkcji żywności z zasobów naturalnych, ale także zminimalizować emisje gazów cieplarnianych z całego systemu. Niedawno utworzone Centrum Danych i Cyfrowej Innowacji w SRUC (Szkocja) spowoduje, że skupi się na rozszerzeniu swoich zainteresowań danymi na całą uczelnię. Coraz większą uwagę będzie koncentrować na dostarczaniu nowych rozwiązań na podstawie danych o zwierzętach i roślinach, gromadzonych automatycznie i w dużych ilościach.